loader
Foto

Turneul "Ion Oblemenco"

Sâmbătă, 22 februarie, de la ora 14:00, CS Universitatea Craiova a organizat turneul internaţional dotat cu trofeul "Ion Oblemenco".

Valentin Pribeanu

Este pentru prima dată când un memorial care poartă numele "Tunarului" se dispută chiar pe arena centrală din Bănie. Vor participa, pe lângă trupa lui Stângă, alte două formaţii din Bulgaria, respectiv Serbia.

Competiția se va desfășura după următorul program:

14:00 - Dunav Ruse  -  Sloga Petrovac
15:15 - CS Universitatea - învingătoarea din primul meci
16:30 - CS Universitatea - învinsa din primul meci

Intarea este gratuită, începând cu ora 12:30. Se va juca în sistem fiecare cu fiecare, tip campionat. Meciurile vor avea o durată de 60 de minute (două reprize a câte 30 de minute, cu pauză de 5 minute).

Turneul va fi transmis integral, între orele 14:00 si 18:00, în direct, de TVR Craiova.

UPDATE:

CS Universitatea a cucerit trofeul Ion Oblemenco, la memorialul jucat în numele Tunarului.

Echipa lui Stângă a învins cu 3 la 0 formaţia din liga a doua sârbă Sloga Petrovaţ şi a remizat, 0 la 0 cu bulgarii de la Dunav Ruse, formaţie tot din eşalonul doi. Golurile au fost marcate de cei mai în formă jucători ai momentului, Ferfelea şi Curelea.

14:00 Caravana TVR 3

(reluare )

15:30 Cap de afiș (R)

( reluare) (Reluare)

Despre diete, foarte populare și la modă

publicat: vineri, 19 aprilie 2024

Vineri, 19 aprilie, la "Tableta de sănătate", de la ora 16:00 la TVR Craiova, vorbim despre diete, foarte populare și la modă.

"Între Drac și Dumnezeu" | VIDEO

publicat: joi, 18 aprilie 2024

O inedită prelegere-dialog public a avut loc la Muzeul Cărţii şi Exilului Românesc. Sub titlul „Între drac/drăcuire și Dumnezeu/însfințire (omul ...

Prim-Plan Obiectiv: Deschiderea Târgului de Paște | VIDEO

Miercuri, 17 aprilie, de la ora 16:00, în direct, la TVR Craiova, Simona Ștefania Mușuroi v-a invitat la o nouă ediție „Prim-Plan Obiectiv”.